Всичко за Мекотел

Всичко за Мекотел

Всичко за Мекотел

Blog Article



Ако вашето малко дете внезапно е развило обрив с безболезнени, малки, кръгли подутини с малки остатъци в средата, виновникът може да е вирусът на молуската шарка.

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Природозащитен статус: Няколко вида са застрашени или застрашени от изчезване; единият е изчезнал

Нервните системи на безрбетниците воопшто (и особено мекотелите) се многу различни од оние на 'рбетниците како рибите, птиците и цицачите. Некои мекотели, како лушпите од забите и двовалвите, поседуваат кластери на неврони (наречени ганглиони) наместо вистински мозок, додека мозокот на понапредните мекотели како цефалоподи и гастроподи е обвиткан околу нивните хранопроводници наместо изолирани во тврди черепи.

МАКЕДОНИЈА – етно-историска и геополитичка територија во централниот дел на Балканот.

Отгоре на това много октоподи живеят в сложна в пространствено отношение среда – те трябва да се придвижват над, около и през рифовете. Тъй като нямат телесна броня, те трябва да са нащрек за хищници и в случай че камуфлажът не е достатъчен, трябва да знаят къде да се скрият.

Главоногите са вид мекотели – група, която включва черупчестите и голите охлюви, както и мекотели мидите и стридите.

Допълнителни проучвания не успяха да го открият отново.

Миди: семената на мидите се поставят върху въжета, за които те могат да се хванат със своите нишки.

Жизненият цикъл при мекотелите показва също голямо разнообразие. Сухоземните мекотели и главоногите се развиват без да преминават през междинни форми.

За дигестивниот систем е карактеристично постоењето на орган, наречен ренде во почетниот дел на дебелото црево, кое служи за обработка на храната.

Двучерупчестите са група мекотели, която включва миди, миди , стриди, миди, черупки, бръсначи, черупки на Венера, сондажи, корита и много други (някои от които живеят в дълбоките води и все още не са идентифицирани).

Повеќето полжави, главно, ползат со стапалото. Тие се жители на слатките и солените води, а некои од нив живеат и на копно;

Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

Report this page